سرگل صادراتی

گرانترین زعفران صادرتی سرگل

پرسودترین زعفران صادراتی سرگل

از جمله  بهتربن نوع زعفران صادراتی سرگل است و به دلیل ویژگی منحصر به فرد زعفران صادراتی سرگل نسبت دیگر زعفران‌های موجود در بازار، متقاضی بیشتری دارد. گرانترین زعفران صادرتی سرگل است  بعضی افراد سودجو به زعفران مقداری اسانس( که مهم ترین مواد آن سافرانال است) برای خوش عطری زعفران به آن اضافه می‌کنند، در حالی که سافرانال در پرسودترین و بهترین زعفران صادراتی، گاهی فقط نهایتا تا ۱ درصد وجود دارد، و باعث می‌شود که قدرت رنگ دهی بالا، عطر خوش و مزه رو به تلخی آن، به قوت خود طبیعی و با کیفیت عالی باقی بماند.
نکته‌ای که باعث کشت عالی زعفران‌ صادراتی مرغوب می‌شود، و هم چنین باعث تمایز زعفران صادراتی سرگل ایران با دیگر کشورهای تولید کننده زعفران است، وضعیت آب و هوایی و زمین‌های کشاورزی فوق العاده مناسب خراسان جنوبی و به ویژه شهرستان قاینات است؛ چرا که بهترین زمین و آب و هوا برای کشت زعفران، توجه به فاکتور ارتفاع زمین از سطح دریا محسوب می‌شود، که هر چه این ارتفاع بالاتر باشد این زمین خاصیت بهتری برای کشت زعفران دارد؛ بهترین ارتفاعی که برای کشت زعفران صادراتی مناسب است در حدود ۱۳۰۰ تا ۲۳۰۰ متر از سطح دریا تخمین زده شده است.

بهترین زعفران سرگل
بهترین نوع زعفران در ایران

شرکت الماس زعفران جهان ارائه کنندهء بهترین زعفران صادراتی ارگانیک است و متخصصان و مشاوران فروش این شرکت بطور 24 ساعته پاسخگو و درخدمت شما می باشند – 

شرکت الماس زعفران جهان در ایران – ترکیه – افغانستان – هلند – آلمان – بلژیک و … نمایندگی دارد.

ویژگی بهترین زعفران صادراتی:

  • دارای قلم درشت
  •  بدون شکستگی و فرو خوردگی
  •  قدرت رنگ دهی بالای 200 باشد
  • عطر و بوی فوق العاده ای داشته باشد،

بهترین نوع زعفران صادراتی به 4 دسته تقسیم می شود:

  1. سرگل
  2. نگین
  3.  پوشال
  4.  دسته یا همان دختر پیچ
انواع زعفران صادراتی
بهترین زعفران صادراتی سرگل

 

 

زعفران نگین:

بهترین نوع صادراتی زعفران نگین می باشد که دارای سرقلم درشت و بدون دم سفیدی (خامه) می باشد، دارای رنگ دهی بالا و عطر فوق العاده ای دارد و بدون شکستگی و آسیب رسانی است.

زعفران سرگل:

سرگل از خانواده پوشال می باشد که با تمیز کردن پوشال قلم های درشت به وجود می آید و بدون دم سفیدی و فرخوردگی می باشد.

زعفران پوشال:

پوشال زعفرانی است که انتهای آن دارای یکم دم سفید می باشد.

زعفران دسته :

موقعی که دسته را نخ می پیچند به صورت دسته، که به آن دختر پیج می گویند و دارای کلاله های متصل می باشد که انتهای آن دم سفید دارد.

 

error: Content is protected !!